Angela Merkelová a Barack Obama nechtějí zmírnit sankce proti Rusku | Reflex.cz
nahoru

Angela Merkelová a Barack Obama nechtějí zmírnit sankce proti Rusku

ČTK19. března 2015 • 07:00
Angela Merkelová a Barack Obama
Angela Merkelová a Barack Obama
• foto: 
ČTK

Americký prezident Barack Obama a německá kancléřka Angela Merkelová se ve včerejším telefonickém rozhovoru shodli, že nezmírní sankce uvalené proti Rusku za jeho podporu proruských separatistů na východě Ukrajiny, dokud Moskva nesplní své závazky z minských dohod o příměří a mírovém urovnání ukrajinského konfliktu. 

Podle prohlášení Bílého domu se oba státníci také shodli na tom, že je nadále důležité zajistit podporu ukrajinské ekonomice.

Západ uvalil na Rusko sankce po anexi ukrajinského poloostrova Krym loni v březnu a dále je zpřísnil poté, co v dubnu v Donbasu na východě Ukrajiny vypuklo proruské povstání. Konflikt si vyžádal už okolo 6000 mrtvých.

Sankce vůči Rusku jsou jedním z témat, kterým se bude zabývat dvoudenní summit Evropské unie, který ve čtvrtek začíná v Bruselu. Platnost dosavadních unijních sankcí proti Rusku vyprší v červenci.

ČTK


Klíčová slova: Merkelová, Obama, sankce, Rusko


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,030
29,410
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější