nahoru

Akt vzdoru: Gayové se zasnoubili v srdci Vatikánu, na střeše baziliky svatého Petra

vib 17. ledna 2015 • 15:00
Akt vzdoru: Gayové se zasnoubili v srdci Vatikánu, na střeše baziliky svatého Petra
foto: profimedia.cz

Přestože katolická církev neuznává sňatky homosexuálů, odehrálo se nedávno na střeše baziliky svatého Petra, tedy v samotném srdci Vatikánu, neobvyklé zasnoubení. Michael Sam, který je prvním významným hráčem amerického fotbalu, který otevřeně přiznal homosexualitu, zde požádal o ruku svého přítele Vito Cammissana.

 

Informoval o tom samotný hráč v pátek na svém Twitteru, dvojice gayů zveřejnila i fotku z Vatikánu a teď o tom napsal web Huffington Post. Ten to považuje za jakýsi akt vzdoru, protože katolická církev podobné vztahy zatím odmítá.

Michael Sam má smlouvu s týmem amerického fotbalu St. Louis Rams, hraje nejvyšší profesionální soutěž a byl prvním gayem, který v této lize otevřeně přiznal homosexualitu. Předpokládá se ale, že podobných hráčů je National Football League daleko více.

Gayové se zasnoubili v srdci Vatikánu, na střeše baziliky svatého Petra Gayové se zasnoubili v srdci Vatikánu, na střeše baziliky svatého PetraFoto Twitter

vib


Klíčová slova: gay, vatikán, zásnubyDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.