nahoru

Kvůli námraze neodletěli vojáci do Afghánistánu, pražské letiště ale funguje

ČTK2. prosince 2014 • 10:21
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
ČTK

Kvůli námraze neodletěl v noci na dnešek z kbelského letiště speciál s vojáky do Afghánistánu. ČTK to dnes řekla mluvčí generálního štábu Jana Růžičková, podle níž vojáci, kteří mají vystřídat své kolegy, odletí později. Provoz na druhém pražském letišti v Ruzyni zatím podle mluvčí Mariky Janouškové mrazivé počasí neomezilo.

"Rotační let byl kvůli námraze zrušen a odletí v náhradním termínu," uvedla Růžičková. Nový termín nemůže z bezpečnostních důvodů sdělit. Armádní speciál, kterým měli vojáci letět, se kvůli silné námraze nepodařilo ani do rána připravit k odletu.

Svou plánovanou cestu na zasedání ministrů zahraničí Severoatlantické aliance v Bruselu naopak nemusel rušit šéf diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD). "Nemáme hlášený žádný problém. Předpokládám, že odletěli podle plánu," řekla ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Provoz na letišti Václava Havla zatím podle Janouškové rozmary počasí nijak neovlivnily. "Žádné lety v souvislosti s ledovkou zrušené nejsou. Pouze jsme zavedli standardní zimní provoz, tedy ošetřování drah a odmrazování letadel," řekla ČTK. Některé lety jsou ale zrušené v souvislosti s pokračující stávkou v letecké společnosti Lufthansa, připomněla.

ČTK


Klíčová slova: reflex, namrazaDiskuse ke článku