nahoru

Rakousko je bohaté a krásné, ale pouze pětina obyvatel je šťastná, ukázala studie

ber 3. září 2014 • 18:00
rakušané
rakušané
• foto: 
Profimedia.cz

Přestože je Rakousko prosperující a bohatý stát, přestože má stabilní politický systém i krásnou přírodu a vysokou kvalitu života, jen pětina jeho obyvatel je skutečně šťastná. Vyplývá to ze studie odborníků z univerzity Modul ve Vídni. Informoval o tom web thelocal.at.

Rakušany naopak trápí stále více možné finanční problémy, stres a frustrace z práce, některé zase osamělost a zdravotní problémy. Přitom jiné průzkumy označily Rakousko za spíše „šťastnou zemi“.

Nová studie ale šla daleko více do hloubky a déle studovala skutečné postoje a život Rakušanů. Pak se objevily i jiné výsledky. Data vycházejí z 550 podrobných rozhovorů v deseti rakouských lokalitách. Výsledky jsou rozdílné i podle regionů. Lidé, kteří žijí ve velkých městech, si stěžovali často například na podmínky bydlení, ženy obecně na určitou osamělost a starší muži na zdraví.

ber
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.