Příklad pro Česko: Švýcarští vojáci budou jíst jen švýcarské potraviny | Reflex.cz
nahoru

Příklad pro Česko: Švýcarští vojáci budou jíst jen švýcarské potraviny

Daniel Baret20. srpna 2014 • 16:00
Švýcarská armáda pod tlakem ochránců práv zvířat slíbila, že její vojáci a zaměstnanci budou od příštího roku jíst jen domácí potraviny.
Švýcarská armáda pod tlakem ochránců práv zvířat slíbila, že její vojáci a zaměstnanci budou od příštího roku jíst jen domácí potraviny.
• foto: 
Profimedia

Švýcarská armáda pod tlakem ochránců práv zvířat slíbila, že její vojáci a zaměstnanci budou od příštího roku jíst jen domácí potraviny (pokud je země produkuje). Ochránci totiž tvrdí, že některé země, včetně některých států EU, nedodržují normy, které platí v zemi helvetského kříže. Informoval o tom web thelocal.ch a noviny Neue Zürcher Zeitung.

Nová pravidla říkají, že všechno pečivo, mléčné i masné výrobky musí v případě použití v armádě pocházet ze Švýcarska. Výjimku mají ryby či káva.

Protože některé švýcarské potraviny jsou dražší než ty dovážené, bude armádu stát tato akce v přepočtu nejméně 30 milionů korun navíc.

Sociální sítě si ale z podobného postupu dělají legraci, protože denní rozpočet na jídlo na jednoho švýcarského vojáka je kolem 200 korun, což někteří považují při tamních cenách za hodně málo. Lidé říkají, že svým vojákům musí posílat potravinové balíčky, aby „nehladověli“.

Ve Švýcarsku, přestože je to neutrální stát, je pořád vojenská služba povinná, země má výborně vycvičené zálohy, pořádá pravidelná cvičení pro bojeschopné muže a má i velmi kvalitní moderní výzbroj.

Daniel Baret


Klíčová slova: Švýcarsko, armáda, sankce


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější