nahoru

Prezident Zeman: Ministr Jiří Dienstbier je neschopný

vib13. července 2014 • 07:00
Miloš Zeman
Miloš Zeman
• foto: 
Ladislav Němec / Mafra / Profimedia.cz

Prezident Miloš Zeman některé své výrazné oponenty z ČSSD skutečně „miluje“. Patří k nim především ministr pro lidská práva a rovné příležitosti a předseda legislativní rady vlády Jiří Dienstbier. Toho hlava státu opět napadla v rozhovoru pro sobotní vydání deníku Právo.

„Již v lednu před jmenováním vlády jsem říkal jak veřejně, tak zejména panu premiérovi, že by bylo vhodnější, aby pan Dienstbier na základě těchto doporučení (myslel politické grémium ČSSD – poznámka Reflexu.cz) kandidoval do europarlamentu, protože nejsem přesvědčen – když to řeknu velmi jemně – o jeho schopnostech jakožto ministra, ale respektuji realitu,“ řekl Zeman v interview pro Právo.

Prezident dodal, že přestane o Dienstbierovi pochybovat pouze tehdy, když bude dobře fungovat takzvaný služební zákon, který ministr předkládá do parlamentu.

Pozoruhodné byly ale na sobotním rozhovoru s prezidentem republiky v deníku Právo ještě dvě věci. Když považuje Miloš Zeman ministra Dientbiera za neschopného, proč by měl reprezentovat zemi v europarlamentu? A druhá věc: V celostránkovém interview nebyla žádná další věc, která je hodna zmínky, prezident pouze neustále opakuje své už dávno známé názory.

vib


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější