nahoru

V Doněcku armáda údajně zabila 35 povstalců

ČTK, lam 27. května 2014 • 10:04
Doněck
Doněck
• foto: 
ČTK

Nejméně 35 povstalců v Doněcku na východě Ukrajiny dnes údajně zahynulo poté, co ukrajinští vojáci zasáhli protitankovým granátem nákladní vůz převážející raněné z bojů na doněckém letišti. Oznámily to ruské tiskové agentury s odvoláním na vůdce povstalecké Doněcké lidové republiky Pavla Gubareva. Podle listu Ukrajinska pravda ukrajinské vládní síly při bojích v Doněcku zlikvidovaly více než 100 rebelů.

"V Doněcku zasáhli protitankovým granátem nákladní vůz, který raněné z letiště převážel pod vlajkou lékařské pomoci. Podle předběžných údajů je 35 mrtvých a 15 raněných," citovala agentura Interfax Gubareva. Podle jeho slov vládní jednotky střílejí z minometů "po všem, co se hýbe", což si vyžádalo "masové oběti mezi civilisty".

Agentura ITAR-TASS upozornila, že Gubarovova tvrzení zatím nepotvrdily jiné zdroje.

Podle agentury Interfax-Ukrajina bylo do doněckých nemocnic převezeno během pondělka 15 zraněných a údaje o počtu mrtvých nejsou dosud k dispozici. "Počet mrtvých bude znám poté, co je dopraví do márnic," uvedly místní úřady.

Srážky v Doněcku vypukly poté, co se separatisté dnes ráno pokusili ovládnout místní mezinárodní letiště, kontrolované dosud ukrajinskou armádou. Ta do bojů posléze nasadila i letectvo. Boje se rozšířily do okolí železničního nádraží. Situace zůstává nepřehledná a doněcký starosta vyzval obyvatele, aby raději neopouštěli své domovy.

ČTK, lam


Klíčová slova: ukrajina, armáda, doněckDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.