nahoru

Hitlerův rodný dům v Braunau se má změnit v imigrační centrum

ort 16. května 2014 • 08:00
Braunau, Hitler
Braunau, Hitler
• foto: 
wikipedia.org

Dlouhotrvající debata o budoucnosti domu, ve kterém se v rakouském Braunau narodil nacistický diktátor Adolf Hitler, má být brzy vyřešena. V domě by mělo být imigrační centrum a jazyková škola pro přistěhovalce. Napsal o tom deník Der Standard.

Počátkem května o kontroverzní stavbě jednali zástupci města, současná majitelka (ta zůstává v anonymitě) a představitelé ministerstva vnitra. Rakouský stát se pořád obává, aby se dům nestal místem, kde by se mohli scházet obdivovatelé diktátora, a tak chce mít situaci pod kontrolou.

Hitler se v budově narodil 20. dubna 1889 a žil zde tři roky. V roce 1938, krátce před vypuknutím druhé světové války, koupil dům Martin Bormann, Hitlerův osobní tajemník, za čtyřnásobek tržní ceny a chtěl zde zřídit svatyni, ve které by byl vůdce veleben.

Předtím byla budova používaná jako knihovna, banka, škola a byly zde také dílny pro mentálně postižené. Poslední dva roky byl dům prázdný.

ort


Klíčová slova: hitler, Braunau, RakouskoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.