nahoru

William a Kate vzali malého prince George na první oficiální zahraniční cestu

ČTK7. dubna 2014 • 15:00
William a Kate vzali malého prince George na první oficiální zahraniční cestu
foto: Profimedia.cz

S osmiměsíčním synem Georgem dnes na Nový Zéland přiletěl britský princ William s manželkou Kate. Pro malého prince George, který je třetím v pořadí následnictví na britský trůn, jde o první oficiální cestu do zahraničí. Informovala o tom agentura AFP.

Krom nadšeného davu uvítal v pořadí druhého britského následníka trůnu s manželkou a synem také silný vítr, déšť a špatná viditelnost. Rodina přiletěla do Wellingtonu, kde zahajuje třítýdenní cestu po Novém Zélandu a Austrálii.

Pro Kate, která vystoupila z letadla v zapnutém dvouřadovém červeném plášti a kulatém klobouku bez dýnka ve stejné barvě, jde o první návštěvu jak na Novém Zélandu, tak v Austrálii. William obě země navštívil už několikrát a na Novém Zélandu byl naposledy v roce 2011 po tragickém zemětřesení, které poničilo město Christchurch.

Návštěva ostře sledovaného páru vyvolala na Novém Zélandu značný zájem i vlnu kritiky. Na sociálních sítích při této příležitosti běží celá řada diskusí sahajících od otázky, zda byla do vozu převážejícího královskou rodinu správně umístěna sedačka pro malého George, až po dilema, zda by měl Nový Zéland zachovat monarchii.

Austrálie i Nový Zéland jsou nezávislé konstituční monarchie. V jejich čele formálně stojí britský panovník, v současné době královna Alžběta II.

 

ČTK


Klíčová slova: reflex, william, Kate, zélandDiskuse ke článku