nahoru

V New Yorku se po explozi zřítily dvě budovy

ČTK, lam 12. března 2014 • 14:50
New York
New York
• foto: 
Twitter

V newyorském Harlemu se po explozi zřítila šestipodlažní budova. Podle amerických médií jsou v troskách uvězněni lidé. Úřady potvrdily, že při neštěstí zemřely dvě ženy a nejméně 18 osob bylo zraněno.

Na místě neštěstí na Manhattanu zasahují týmy hasičů, kterým se již podařilo dostat požár pod kontrolu. Newyorský starosta Bill de Blasio uvedl, že mnoho lidí je stále nezvěstných. Za příčinu zřícení budov označil únik plynu. To potvrzují i výpovědi svědků o tom, že před explozí byl na místě silně cítit plyn.

Ke kolapsu budovy došlo na rohu 116. ulice a Park Avenue v mannhatanské čtvrti Harlem půl hodiny po deváté ráno (okolo 14:30 SEČ). Televizní záběry ukazují hustý dým valící se z trosek, které jsou uprostřed bloku obytných budov. Podle CNN bylo výbuchem zřejmě poškozeno několik okolních domů, kterým může hrozit zřícení. Úřady v místě exploze omezily provoz části nadzemní dráhy.

ČTK, lam


Klíčová slova: New YorkDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.