nahoru

Sedm vyspělých zemí světa zastavilo přípravy na summit G8 v Soči

ČTK, jan3. března 2014 • 10:13
G7
G7
• foto: 
Profimedia.cz

Skupina sedmi nejvyspělejších zemí světa odsoudila v neděli nasazení ruské armády na Ukrajině a zastavila přípravy na summit skupiny G8 (G7 a Rusko) chystaný na červen do Soči.

"My, vůdci Kanady, Francie, Německa, Itálie, Japonska, Británie a Spojených států, a také předseda Evropské rady a předseda Evropské komise společně odsuzujeme jasné porušení suverenity a územní celistvosti Ukrajiny ze strany Ruské federace," napsala skupina G7 ve svém prohlášení.

"Rozhodli jsme se, že pro tento okamžik pozastavíme naši účast na aktivitách spojených s přípravou plánovaného summitu G8 v červnu v Soči," dodala skupina.

Členové skupiny G7 rovněž vyzvali Rusko, aby jednalo s Ukrajinou, a to buď přímo nebo za mezinárodní účasti, o jakýchkoli svých obavách v oblasti lidských práv či bezpečnosti.

Skupina také podpořila snahu Ukrajiny získat finanční pomoc od Mezinárodního měnového fondu a zahájit ekonomické reformy.

Obama jednal o Ukrajině s vůdci Británie, Německa a Polska

ČTK, jan


Klíčová slova: reflex, g7


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější