nahoru

Jiří X. DOLEŽAL: Pozor na důchodce!

Jiří X. Doležal1. března 2014 • 08:00
Pozor na důchodce!
Pozor na důchodce!
• foto: 
Profimedia.cz

Zdá se, že jsem se stal terčem podvodu obvykle prováděného mladými grázlíky.  Nic neobvyklého – akorát že ten pán, co si přišel pro prachy, byl penzista!

Každý z nás v černé kronice někdy četl o mladých podvodnících, co navštěvují staré lidi, vydávají se za kamarády jejich potomků a žádají pro toho potomka peníze. Jde o trestnou a nechutnou činnost masově páchanou na seniorech.  Jak se ale nyní ukazuje, může to celé být i naopak.

Vlastním na Praze 6 byt, který pronajímám slušnému mladému páru. Včera k večeru u nich zazvonil starší pán důchodového věku. Tak pětašedesát. Představil se (příjmením, které vůbec neznám) a sdělil mé nájemnici, že mi půjčil pět set korun, ať mu je dívka dá. Má nájemnice pochopitelně není senilní, tak pánovi sdělila, že mu nic nedá.

Pán předvedl hysterický záchvat, že jsem zloděj a on ty peníze opravdu potřebuje, a když nepochodil ani s tím, obrátil se na podpatku a zmizel. Jak jsem později zjistil od vedení Společenství vlastníků, v domě už se několikrát objevili nejrůznější prodejci elektřiny a velmi agresivně nabízeli své produkty. Že by někdo přišel takto natvrdo, to se v domě ještě nestalo.

Takže mravní poučení nakonec: Pokud v domě uvidíte ctihodného starce, jak na někoho zvoní, nemusí to být ztracený stařeček, ale normální podvodník, co tahá z lidí prachy.

Samková a Soukalová: Česko má nové cool celebrity
vib 27. února 2014 • 12:56

Samková a Soukalová: Česko má nové cool celebrityKlíčová slova: reflex, duchodceDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější