nahoru

Česko udělalo konečně dobrou věc – přivezlo zraněné Ukrajince

vib 28. února 2014 • 10:37
Česko udělalo konečně dobrou věc – přivezlo zraněné Ukrajince
foto: ČTK

Zatímco řeči o pozvaní-nepozvání prezidenta-neprezidenta Viktora Janukovyče do Prahy byly celé týdny neplodné, Česko se nakonec odhodlalo k akci, která má přece jenom smysl. Včera večer dva vojenské speciály přivezly 27 zraněných Ukrajinců, kterým bude u nás poskytnuta potřebná lékařská péče.

Zranění měli poranění břicha, obličeje, hlavy, rukou a nohou. Ukrajince pro převoz na místě v uplynulých dnech vytipoval šestičlenný tým humanitární organizace Člověk v tísni. V Praze by se měli léčit zejména lidé mladšího a středního věku. Nejmladšímu je 17 let a bohužel mu hrozí amputace nohy.

Jak dlouho ukrajinští pacienti v Česku zůstanou, není zatím jasné. Podle vedoucího týmu armádních zdravotníků Michala Marečka, který se vrátil z Kyjeva, bude léčení asi dlouhodobé.

Je zcela správné, že Ukrajincům pomáháme, na druhou stranu je podivné, že stát, který měl ještě v listopadu podepsat asociační dohodu s Evropskou unií, není schopen zařídit pořádnou léčbu pro své občany.

vib
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.