nahoru

Fascinující příběh společnosti WhatsApp, kterou koupil Facebook za 16 miliard dolarů

Daniel Baret 23. února 2014 • 16:00
Whats App
Whats App
• foto: 
Profimedia.cz

Příběh zakladatelů jednoho z nejúspěšnějších internetových startupů současnosti – WhatsApp, který byl prodán před několika dny Facebooku za 16 miliard dolarů, je stejně fascinující a zajímavý, jako úspěšný.

Jan Koum (37 let, narodil se v židovské rodině v ukrajinském Kyjevě) a Brian Acton (Američan ve věku 41 let) se seznámili ve firmě Yahoo v americkém Silicon Valley v roce 1997. V roce 2009 byli oba dva na mizině a bez práce, přesto založili firmu WhatsApp, což je mobilní aplikace pro zasílání zpráv. Název vznikl jako slovní hříčka s otázkou What’s Up? (Jak se máš?) a application (App - aplikace). Jejich krédem, a to není dnes tak obvyklé, bylo: „Žádné reklamy, žádné hry, žádné triky.”Zde jsou zprávy Briana Actona z jeho Twitteru z května a srpna 2009, kdy hledal práci. Podívejme se, jak se někdy mohou věci rychle měnit:

Seznamuji se se zaměstnavateli, investory, hraju největší frisbee. Seznamuji se se zaměstnavateli, investory, hraju největší frisbee.Foto Archív

Odmítli mě v sídlu Twitteru. To je v pohodě. Cesta do práce by mi vždy trvala dlouho. Odmítli mě v sídlu Twitteru. To je v pohodě. Cesta do práce by mi vždy trvala dlouho.Foto ArchívKlíčová slova: reflex, whatsappDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.