nahoru

Primabalerína Daria Klimentová ukončí po 25 letech kariéru

ČTK, lam 13. února 2014 • 12:30
Daria Klimentová
Daria Klimentová
• foto: 
profimedia.cz

Česká primabalerína Daria Klimentová, která posledních 18 let působí v Anglickém národním baletu, ukončí v červnu po 25 letech kariéru. Světoznámá tanečnice podle zpravodajské stanice BBC naposledy vystoupí v představení Romeo a Julie 14., 19. a 22. června v londýnské Royal Albert Hall.

"Je to pro mne smutný, ale současně vzrušující okamžik. Pracovala jsem s některými neuvěřitelnými lidmi, na které budu stále vzpomínat. Dala jsem svůj život baletky Anglickému národnímubaletu se všemi krušnými a šťastnými okamžiky," citovala BBC dvaačtyřicetiletou Klimentovou.

"Daria dodává své osobité kouzlo všemu, co dělá. Přeji jí úspěch a štěstí v jejím budoucím životě. Bude mi chybět coby skvělá umělkyně," řekla podle britské stanice umělecká ředitelka Anglického národníhobaletu Tamara Rojová.

Klimentová se narodila 23. června 1971 v Praze. Po absolutoriu na Taneční konzervatoři v Praze v roce 1989 se stala sólistkoubaletu Národního divadla a od roku 1991 působila ve všech angažmá jako primabalerína. V roce 1992 nastoupila do baletního souboru Kapského Města, od další sezóny působila ve Skotskémbaletu a od roku 1996 je první sólistkou Anglického národníhobaletu. Vyhrála několik mezinárodních soutěží.

ČTK, lam


Klíčová slova: balet, Daria KlimentováDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.