nahoru

Amanda Knoxová: Příběh Američanky, která svádí a vraždí

Vojtěch Varyš 5. února 2014 • 16:00
Američanka v Itálii. Amanda Knoxová čelí už šest let obvinění ze sexuálně motivované vraždy studentky
Američanka v Itálii. Amanda Knoxová čelí už šest let obvinění ze sexuálně motivované vraždy studentky
• foto: 
Profimedia.cz

Dvaadvacetiletá Britka Meredith Kercherová odjela studovat do malebné italské Perugie, kde se její spolubydlící stala o dva roky mladší sexuální dračice Amanda Knoxová z amerického Seattlu. Jeden z večírků s drogami a skupinovým sexem skončil znásilněním a ubodáním britské studentky. Případ se táhne už šest let a nedávno padl nový rozsudek, jenž poslal Knoxovou na 28 let za mříže. Její tehdejší milenec Raffaele Sollecito dostal 25 let. Více se dozvíte v aktuálním vydání tištěného Reflexu.

Už od 1. listopadu 2007, kdy byla Meredith nalezena mrtvá ve studentském bytě, případ celou Itálii fascinuje. Místní média se věnují především osobnosti krásné svůdkyně Amandy Knoxové. Když byla v podezření, že je HIV pozitivní, seznam jejích milenců otiskly bulvární deníky na titulních stranách. Italy fascinuje její dokonalá italština, andělská tvářička i chladné mlčení tváří v tvář soudním obviněním. Podle slavného románu Leopolda von Sacher-Masocha jí přezdívají Venuše v kožichu.

Co se vlastně tenkrát stalo? Pouhý týden před vraždou se Amanda seznámila s italským studentem Raffaelem, který se stal jejím věrným společníkem pro následující dny a noci. Nevyřízené účty však měla s majitelem baru, kde pracovala. Patrick Lumumba, jenž spal s Meredith, byl objektem i Amandina milostného zájmu. Do případu je také zapleten mladík s pochybnou kriminální minulostí Rudy Guede, který s Amandou sdílel nadšení pro násilí, sexuální hrátky i drogy. Jako jediný byl určitě na místě činu a jako jediný je dnes ve vězení…

Případu Amandy Knoxové se věnuje aktuální vydání časopisu Reflex, jež vychází 6. února.Klíčová slova: pouták, Amanda KnoxDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.