nahoru

Novým šéfem Microsoftu bude Satya Nadella, z vedení odchází Ballmer i Gates

ČTK 4. února 2014 • 18:05
Satya Nadella
Satya Nadella
• foto: 
Profimedia.cz

Novým generálním ředitelem softwarové firmy Microsoft bude Satya Nadella (46), který dosud vedl jednu z firemních divizí. Podle agentury Reuters ve funkci s okamžitou platností nahradí Steva Ballmera. Nadella je teprve třetím generálním ředitelem v 39leté historii Microsoftu po spoluzakladateli firmy Billu Gatesovi a po Ballmerovi.

Microsoft začal hledat nového šéfa v srpnu, kdy Ballmer oznámil, že funkci do roka opustí. Média od té doby spekulovala o mnoha kandidátech, Nadella byl mezi nimi.

Microsoft současně oznámil, že Bill Gates opustí funkci předsedy správní rady firmy, ve které ho nahradí John Thompson. Gates získá ve firmě novou úlohu, stane se technologickým poradcem.

Nadella se narodil v Indii a v Microsoftu pracuje 22 let. Ve firmě působil v mnoha funkcích. Zastával vysoké pozice v nejrychleji rostoucích a nejziskovějších divizích, včetně divize Office a divize serverů. Naposledy zastával vysokou funkci v divizi pro cloudové technologie.

ČTK


Klíčová slova: reflex, MicrosoftDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.