nahoru

Další ruská lež: Starosta olympijské Soči tvrdí, že ve městě nežijí homosexuálové

vib 27. ledna 2014 • 11:35
gay
gay
• foto: 
profimedia.cz

Rusové už nevědí, jak světu vysvětlit, že jejich nesmyslný zákon, který zakazuje propagaci homosexuality, je pro Západ nepřijatelný. Starosta olympijské Soči, Anatolij Pachomov, proto přišel s absurdním tvrzením, že ve městě žádní gayové a lesby nežijí.

„Každého, kdo respektuje ruské zákony, vítáme na olympiádě v Soči,“ řekl starosta Pachomov v pořadu Panorama televize BBC One (bude vysílán v pondělí večer) a reagoval tak na tvrdý ruský zákon, který zakazuje na veřejnosti propagovat homosexualitu. Pak ale k homosexuálům ještě dodal: „Tady na Kavkaze je podobné chování nepřijatelné, navíc u nás ve městě žádní nežijí.“ Když mu reportér Panoramy John Sweeney oponoval a řekl, že večer před jejich rozhovorem navštívil přímo v Soči gay klub, že tam homosexuálové žijí, tak starosta znervózněl a dodal: „Nejsem si tím jistý, ale sakra jak to já mám vědět!“

Pan starosta samozřejmě lhal, protože gay a lesbická komunita ze Soči se ozvala. Bylo by také s podivem, pokud by ve městě, které má 370 tisíc obyvatel, nežili žádní homosexuálové. Bylo by to zřejmě jediné podobné město na světě. Prokazatelně jsou v Soči minimálně dva podniky, kde se tato komunita schází.

Otázkou je, co všechno si v případě homosexuálů a olympiády v Soči ještě ruští představitelé vymyslí.

vib


Klíčová slova: gay, starosta, sočiDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.