nahoru

Okamuru nahradí v Senátu lidovecký starosta Patrik Kunčar

vib 18. ledna 2014 • 15:53
Patrik Kunčar
Patrik Kunčar
• foto: 
Jan Karásek / Mafra / Profimedia.cz

Lidovci, kteří jsou v nové vládní koalici, dosáhli v sobotu odpoledne dalšího dílčího úspěchu, doplňovací senátní volby v obvodě č. 80 – Zlín, vyhrál jejich člen Patrik Kunčar. Ten je starostou v Uherském Brodě.

Kunčar porazil svého soupeře ve druhém kole, kterým byl bývalý hejtman Libor Lukáš, naprosto jednoznačně. Získal přes 63 procent všech hlasů.

Starosta Kunčar nahradí v horní komoře parlamentu Tomia Okamuru, který se v říjnu stal poslancem. Okamura společně s hnutím ANO nasadil jako kandidáta lékaře Pavla Talaše, který je otcem přítelkyně šéfa Úsvitu přímé demokracie, ale ten byl vyřazen už v prvním kole.

Patriku Kunčarovi nahrávalo nejenom to, že je známý v tomto senátním obvodě kvůli své práci starosty, ale že bodoval především v Uherském Brodě (zde dostal přes 73 procent hlasů), protože ostatní městečka a obce jsou zde menší. Ke druhému kolu voleb v tomto senátním obvodu ale přišlo pouhých 16,5 procenta voličů.

vib
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.