nahoru

Podívejte se, jak popisuje typický den na Marsu Lucie, možná budoucí Marťanka

Miroslav Cvrček 15. ledna 2014 • 16:00
Lucie
Lucie
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

Nejde o dětský sen, nejde o neuvážlivé rozhodnutí a nejde o podvod, říká Češka Lucie, jedna z 1058 zájemců o misi na Mars, kteří postoupili do druhého kola výběru budoucích osadníků rudé planety. Plán společnosti Mars One popisuje Reflex v zítřejším tištěném vydání.

První posádka dvou žen a dvou mužů má odletět v roce 2024, dosednout na povrch Marsu o rok později. Část financí hodlají organizátoři získat z prodeje vysílacích práv. Architekti mise totiž z celého projektu plánují udělat reality show a od dalších fází výběru budoucích kolonizátorů bude probíhat vše pod dohledem kamer.

Video se připravuje ...
Možná budoucí Marťanka LucieVIDEO Reflex.cz

Je to všechno reálné? A jak bude vypadat typický den na Marsu? Na to jsme se zeptali Lucie ze středních Čech. Celý rozhovor s Lucií, studentkou jaderné fakulty ČVUT, najdete v zítřejším Reflexu. Nečekejte žádný emocionální výlev. Lucie působí velmi racionálně, až vědecky.Klíčová slova: reflex, Mars, lucieDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.