nahoru

Sedminásobný šampion F1 Schumacher je po pádu na lyžích v komatu

ČTK 30. prosince 2013 • 00:07
Michael Schumacher
Michael Schumacher
• foto: 
Profimedia.cz

Sedminásobný mistr světa v závodech vozů formule 1 Michael Schumacher utrpěl při lyžování ve Francii vážná zranění hlavy. Bývalý německý pilot se okamžitě podrobil operaci a nyní leží v kritickém stavu v komatu v nemocnici v Grenoblu, která o jeho zdravotním stavu informovala.

Čtyřiačtyřicetiletý Schumacher se v Méribelu ve francouzských Alpách zranil pět dnů před 45. narozeninami. "Při jízdě mimo upravenou sjezdovku podle svých slov narazil do kamene. Měl helmu," uvedl Christophe Gernignon-Lecomte, ředitel areálu v Méribelu.

Po nehodě byl Schumacher při vědomí a komunikoval se záchranáři. Nejprve byl vrtulníkem převezen do nemocnice v Moutiers a poté byl přesunut do Grenoblu. Tam za ním dorazil z Paříže neurochirurg Gérard Saillant, který už Schumachera operoval po nehodě v Silverstoneu v roce 1999, kdy pilot utrpěl zlomeninu lýtkové a holenní kosti.

Podle francouzských médií krvácel bývalý jezdec stájí Jordan, Benetton, Ferrari a Mercedes do mozku. Údajně už za Schumacherem také přijela jeho manželka Corinna a dvě děti.

ČTK


Klíčová slova: reflex, schumacherDiskuse ke článku