Lhaní šéfa hradního protokolu Forejta je i problémem prezidenta | Reflex.cz
nahoru

Lhaní šéfa hradního protokolu Forejta je i problémem prezidenta

Daniel Baret20. prosince 2013 • 11:57
Jindřich Forejt
Jindřich Forejt
• foto: 
www.hrad.cz

Miloš Zeman rád tvrdí, že se obklopuje odborníky. Jeho vláda ale spíše připomíná skupinu lidí, která je podezřelá z klientelismu. Prezidentův kancléř Vratislav Mynář se pak většinu roku rozhodoval, zda požádá o bezpečnostní prověrku, kterou potřebuje. A teď na Jindřicha Forejta, šéfa hradního protokolu, prasklo, že lhal o svém titulu i vzdělání.

Jak zjistil deník MF Dnes, Forejt není nositelem titulu JUDr., jak uváděl. Také nedokončil studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, jak tvrdil. Na Ludwig-Maximilians-Universität v německém Mnichově také nestudoval, přestože i to říkal. Nikdy tam na studium ani nebyl přijat.

Forejt přitom působí jako šéf protokolu českých prezidentů už od roku 2004. To znamená, že do funkce se dostal za Václava Klause a vůbec nikdo se neobtěžoval s kontrolou dokladů, které by potvrdily jeho vzdělání. Přitom podle předpisů Kanceláře prezidenta by vysokoškolské vzdělání mít měl. Na druhou stranu je již dlouho jasné, že svoji práci vykonává na poměrně vysoké úrovni.

Prezident Zeman samozřejmě za Forejtovo lhaní nemůže, ale je s podivem, že podobně jako v případě Mynáře reaguje hlava státu po několik dní mlčením. Místo toho, aby podobné lidi z jejich funkcí vyhodil.

Daniel BaretVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější