nahoru

Špičky ČSSD, ANO a KDU-ČSL budou jednat o místech ve vládě

ČTK, jan 16. prosince 2013 • 10:00
Vláda
Vláda
• foto: 
Tomáš Krist / Mafra / Profimedia.cz

Představitelé ČSSD, ANO a KDU-ČSL dnes začnou jednat o rozdělení resortů v budoucí vládě a o jejím složení. Podle prvního návrhu ČSSD by sociální demokracie měla mít osm, ANO sedm a lidovci dvě křesla.

KDU-ČSL by chtěla tři resorty ve vládě. Také hodlá usilovat o ministerstvo zemědělství. Předseda ČSSD a pravděpodobný budoucí premiér Bohuslav Sobotka o víkendu uvedl, že sociální demokracie bude při rozdělování resortů velkorysá. Stále sice mluvil o dvou ministerských pozicích pro lidovce, nemyslí si ale, že by jednání o vládě na resortech zkrachovala.

Dvě ministerstva by měla pro KDU-ČSL stačit podle šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. ANO je s prvním návrhem spokojeno, mělo by získat například finance, dopravu, spravedlnost a obranu.

Lidovci by měli podle prvních návrhů obsadit kulturu a zdravotnictví. Požadavek na ministerstvo zemědělství je podle jejich předsedy Pavla Bělobrádka zcela zásadní.

Sociální demokraté, ANO a lidovci se zatím dohodli na programu budoucí koalice. ČSSD a KDU-ČSL dokument o víkendu schválily.

ČTK, jan


Klíčová slova: reflex, vlada, koaliceDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.