Princ Harry dorazil na Jižní pól | Reflex.cz
nahoru

Princ Harry dorazil na Jižní pól

ČTK, sd14. prosince 2013 • 13:00
Princ Harry dorazil na Jižní pól
foto: Profimedia.cz

Britský princ Harry dorazil spolu s dalšími členy charitativní expedice, mezi kterými byli i váleční invalidé, na Jižní pól.

Charitativní organizace Walking With The Wounded (Jdeme se zraněnými) oznámila, že všechny tři sedmičlenné týmy dosáhly v pátek odpoledne. Cela akce byla původně závodem, nicméně organizátoři od toho minulý týden ustoupili kvůli nepříznivým podmínkám, které v oblasti panovaly. Všechny týmy se tak vydaly k Jižnímu pólu společně a nezávodily. Za dva týdny urazily trasu dlouho více než 300 kilometrů.

Družstvo s Harrym reprezentuje Velkou Británii, další dva týmy Spojené státy a země britského Společenství. V Harryho skupině jsou vojáci a vojačky, kteří sloužili v Afghánistánu či v Iráku. Některým chybí ruka, jiným noha - jeden účastník přišel dokonce o obě dolní končetiny a cestu absolvuje s protézami.

Počasí se zbláznilo. Jeruzalém pod sněhem, v Káhiře sněžilo po více než sto letech

V americkém týmu je i švédský herec Alexander Skarsgard (známý ze seriálu True Blood: Pravá krev). Členem družstva Společenství, tvořeným veterány z Kanady a z Austrálie, je anglický herec Dominic West (hrál v televizních seriálech The Hour nebo The Wire - Špína Baltimoru). Celkem bylo ve všech týmech 12 válečných invalidů.

Účastníci expedice se potýkali s velmi silným větrem, který jim ztěžoval cestu. Jak ale princ Harry, který sloužil jako vojenský pilot v Afghánistánu, popsal tento týden ve středu, všechny tyto nepříjemnosti nikoho z týmů neodradily.

„Vítr se trochu uklidňuje, což je skvělé. Myslím, že každý z nás je trochu unavený, ale začínáme se do toho dostávat. A zrovna, když se do toho dostáváme, jsme už skoro u konce,“ řekl údajně britský princ.

Rusko chce podle Putina zvednout ve světě konzervativní prapor

ČTK, sd


Klíčová slova: reflex, harry, antarktida


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Viliam Buchert: Na zrazení Kurdů Západ doplatí. Co ještě Západ dovolí Erdoğanovi?
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější