nahoru

Hledá se mladý Bond. James Bond. Pro služby Velké Británie

bar 26. listopadu 2013 • 18:00
James Bond
James Bond
• foto: 
Profimedia.cz

Britské tajné služby hledají na školách vhodné studenty, kteří budou „sloužit“ vlasti jako špióni. Hon na novodobé Jamesy Bondy začal. Informoval o tom deník The Independent.

Britské bezpečnostní a tajné služby hledají mladé lidi, kteří se v brzké době vyrovnají slavnému agentovi 007, Jamesi Bondovi. Připravily dvouletý program, který poskytne vhodným zájemcům solidní znalosti v oblastech kybernetických služeb, špionáže, problémů organizovaného zločinu a terorismu. Kandidáti musí být občany Velké Británie a budou muset podstoupit náročné bezpečnostní prověrky. Přestože se hledají lidé ve věku kolem 18 let, budou pak trénováni ve složitých systémech, které slouží například k odposlouchávání a špionáži všeho druhu.

Ministr školství Matthew Hancock ale tvrdí, že se jedná pouze o součást širších snah státu pomoci kariéře a získání zaměstnání mladým lidem, kteří nestudují na vysoké škole. A připomněl, že kromě „špionáže“ hodlá vláda otevřít i kurzy pro studenty zajímající se o vesmír. Ten by se měl otevřít v lednu. Třeba chtějí Britové svého nového Jamese Bonda pak vystřelit i do vesmíru. O tom už ale zpráva The Independent nehovoří.

bar


Klíčová slova: reflex, bondDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.