Jaroslav Barták

Jaroslav Barták Zdroj: profimedia.cz

Lékař Barták plánoval podle policie ve vězení vraždy

Odsouzeného lékaře Jaroslava Bartáka, který dostal 14 let za znásilňování a vydírání deseti svých asistentek, prý viní policie z přípravy vraždy tří lidí. Ty měl plánovat ve věznici v Liberci. Dnes o tom informoval deník Právo.

"Jsme v rané fázi vyšetřování, zatím se dá jen říci, že bylo zahájeno trestní stíhání. Žádné další detaily nelze zveřejňovat," uvedl státní zástupce Radim Kadlček. Kromě plánování vražd je muž obviněn i z vydírání. Hrozí mu 15 až 20 let nebo doživotí, takový trest ale není příliš pravděpodobný. "Teoreticky to možné je, ale je třeba brát v potaz, že jde o stadium přípravy," konstatoval Kadlček.

Vraždy měl muž plánovat a domlouvat s několika dalšími vězni, Kadlček ale nechtěl komentovat, zda hrozí obvinění někomu dalšímu. "Obecně lze říci, že při takových realizacích se zpravidla zahajuje trestní stíhání současně, pokud jsou známí pachatelé," řekl státní zástupce.

Podle informací Práva plánoval vraždu bývalého šéfa vojenské tajné služby , advokáta a pravoslavného kněze z Teplic Eugena Freimanna. Po odhalení případu vězeňská služba údajně přemístila Bartáka do věznice ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku.