nahoru

Premiéra nového internetového seriálu Blaník: Co má Zeman co dělat na vozejku!

Marek Gregor12. listopadu 2013 • 16:02
Tonda Blaník
Tonda Blaník
• foto: 
YouTube.com

„Co má co dělat na vozejku! Tam maj bejt ty tři sněhuláci,“ říká politický lobbista a šér píárové agentury Blaník v podání Marka Daniela v pilotním dílu Sněhuláci nového internetového seriálu Blaník, jenž právě vzniká v dílně Marka Najbrta, Bena Tučka a Roberta Geislera a produkci Milana Kuchyňky z Negativu.

Pilotní díl seriálu z prostředí alternativních mocenských center paroduje zákulisí sociálně demokratického pokusu o „puč“ a hospitalizaci prezidenta Zemana, stejně tak i Rathův návrat z vězení. V prohlášení Negativu se mimo jiné píše: „Nic není takové, jaké se to zdát být. Mocenská centra nejsou tam, kde je z podstaty demokracie předpokládáme. Případ pražského kmotra Janouška a jeho alternativního magistrátu nás nepřímo inspiroval k námětu pro aktualistický internetový seriál s názvem Blaník.

Exkluzivní záběry z natáčení nových dílů Kanceláře Blaník. Tonda začne nadělovat na …

Už delší čas z pozice naší filmové profese přemýšlíme o možnosti reflektovat politiku v naší zemi. Uvědomili jsme si, že fenomén lobbistů, kteří skryti mimo pozornost médií ovládají naši společnost, je pro nás tou pravou cestou. Doslova ,na koleně‘ jsme proto vytvořili vlastního Janouška — lobbistu, který ze své kanceláře Blaník ovlivňuje chod světa. Je to člověk šloufovského naturelu, jenž v kooperaci, či naopak kontroverzi s ostatními lobbisty řídí vše od volby prezidenta až po výsledek fotbalového derby Sparta–Slavia.

Politikům končí prázdniny: Na silvestra je zase začne tepat Kancelář Blaník

Seriál vzniká bez podpory filmových či politických struktur na základě entuziasmu lidí, kteří se sice běžně filmem živí, ale v tomto případě jsou v zájmu věci ochotni vrátit se ke svým amatérským začátkům. Nezávislost na běžném schématu filmové výroby umožňuje aktuálně reagovat na dění v politice a občas něco z tohoto dění i předpovědět.“

Vedle Marka Daniela v prvním díle Blaníku ještě hrají Halka Třešňáková a Michal Dalecký.

10 nejlepších filmů roku 2017 a proč je musíte vidět
TEREZA SPÁČILOVÁ 15. ledna 2018 • 11:11

10 nejlepších filmů roku 2017 a proč je musíte vidět

Nejočekávanější filmy roku 2018: Velký přehled podle kategorií, který jinde nenajdete

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější