nahoru

Ruský aktivista si na Rudém náměstí přibil šourek k dlažbě

Tereza Stonišová11. listopadu 2013 • 13:36
Petr Pavlenskij
Petr Pavlenskij
• foto: 
YouTube.com

Petr Pavlenskij, známý ruský umělec a provokatér, se rozhodl přitlouci své pohlavní orgány k dlažbě moskevského Rudého náměstí. Svou protestní akci nazval příhodně - Hřebík.

Pavlenskij strávil na dlažbě nahý a přibitý zhruba půl hodiny, poté jej odvezla záchranná služba nejprve do nemocnice (kde odmítl hospitalizaci, podstoupil pouze základní ošetření) a poté k výslechu. Za svůj bolestivý výkon může jít až na dva týdny do vězení.

Nedělní akcí „Hřebík“ chtěl Pavlenskij upozornit na měnící se poměry v Rusku, které podle něj míří k přeměně v policejní stát.

Tereza StonišováSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,730
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější