nahoru

Nejvyšší socha světa bude mít neuvěřitelných 182 metrů a bude v Indii

vib 1. listopadu 2013 • 14:00
Nejvyšší socha světa bude mít neuvěřitelných 182 metrů a bude v Indii
foto: profimedia.cz

Položením základního kamene byla včera odstartována v západoindickém státě neobvyklá stavba, která nemá ve světě obdoby. Na ostrově uprostřed přehrady Narmada bude stát nejvyšší socha světa, která má měřit 182 metrů. To je o mnoho více, než velké sochy, které známe dnes.

Socha má stát 450 milionů dolarů, bude placena ze soukromých peněz a darů a zachytí podobu indického politika Sardara Patéla, který je považován za jednoho ze zakladatelů moderní Indie. Jen pro představu – socha bude čtyřikrát větší než slavná americká Socha svobody. Dokončena má být přibližně za tři a půl roku a má se stát jedním z nejnavštěvovanějších míst této části Indie. Největší sochou na světě je v současnosti Buddha stojící v čínské provincii Che-nan, který má 128 metrů. Všechny sochy, které měří přes 100 metrů stojí v současnosti v Asii (Čína, Japonsko, Barma) a většinou představují právě Buddhu

Na stavbu v Indii bude dohlížet americká společnost Turner Project Management, která plnila podobné poslání i při výstavbě mrakodrapu Burdž Chalífa v Dubaji, který je s necelými 900 metry, nejvyšší stavbou planety.

vib
Diskuse ke článku