nahoru

Zemřel největší pes na světě

Stanislav Drahný24. října 2013 • 17:00
Zemřel největší pes na světě
foto: profimedia.cz

V Arizonském Tusconu zemřel největší pes světa všech dob. Anglická doga jménem Giant George měřila v kohoutku 109 centimetrů a vážila 111 kilogramů. Zvíře se nedožilo ani osmých narozenin.

George měl své prvenství oficiálně posvěcené. V Guinessově knize rekordů byl od roku 2010 veden jako největší pes, který kdy žil. Vystřídal tehdy na pomyslném trůnu jinou německou dogu jménem Titan, která byla o dva centimetry méně vysoká.

Obří George, který – když se postavil na zadní nohy – měřil více než dva metry dvacet centimetrů, neměl vlastní boudu, ale žil v bytě svého majitele Dava Nassera, kde měl i svou postel.

Jak souloží zvířata? Německé muzeum o tom uspořádalo velkou výstavu
STANISLAV DRAHNÝ 18. října 2013 • 14:13

Jak souloží zvířata? Německé muzeum o tom uspořádalo velkou výstavu

Stanislav DrahnýSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,730
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější