Stíhání Jiřího X. Doležala snad končí | Reflex.cz
nahoru

Stíhání Jiřího X. Doležala snad končí

Stanislav Drahný2. října 2013 • 15:27
Stíhání Jiřího X. Doležala snad končí
foto: Nguyen Phuong Thao / Jan Ignác Říha

Zdá se, že zdravý rozum zvítězil. Stíhání redaktora reflexu Jiřího X. Doležala ze šíření toxikomanie má být zastaveno.

Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, podle kterého nebyl spáchán trestný čin. Podobně bylo zastaveno i stíhání bývalého zástupce šéfredaktora Reflexu Jaroslava Plesla.

"Městské státní zastupitelství na základě provedeného výkonu dohledu dospělo k závěru, že v dané věci nebyl spáchán trestný čin. Proto vydalo Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 7 závazný pokyn, aby bylo usnesení o zahájení trestního stíhání zrušeno ve vztahu k oběma obviněným a aby bylo poté rozhodnuto o odložení věci," řekla pro ČTK mluvčí pražských městských žalobců Štěpánka Zenklová.

Jiří X. Doležal byl obviněn z šíření toxikomanie: Za anekdotu mu hrozí až 5 let vězení

 

„Zaplať pánbůh, jsem šťastný, že státní zastupitelství jedná racionálně. Spadl mi kámen ze srdce, protože jsem si už připadal jako v Kunderově románu Žert. Státnímu zástupci tímto děkuji,“ řekl Jiří X. Doležal poté co se zprávu o zastavení stíhání dozvěděl.

Stanislav DrahnýVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,020
29,200
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější