nahoru

Catherine a William ukázali následníka trůnu: Na jméně stále pracujeme

ČTK, la 24. července 2013 • 05:00
Catherine a William ukázali následníka trůnu: Na jméně stále pracujeme
foto: profimedia.cz

VIDEO: Vévoda a vévodkyně z Cambridge včera večer společně se svým synem opustili londýnskou porodnici, kde se budoucí britský král v pondělí narodil.

Jejich odchodu přihlížel dav jásajících lidí a vše přenášela živě řada televizních stanic. William přitom potvrdil, že dítě ještě nemá jméno. Podle televizní stanice Sky News se nečeká, že jméno bude oznámeno v nejbližších hodinách.

Kate v jednoduchých modrých šatech s bílými puntíky a William ve světle modré košili a tmavomodrých kalhotách nejprve několik minut před nemocnicí spolu se svým prvorozeným synem čelili dotazům novinářů. Manželé se přitom usmívali; miminko přinesla Kate, ale po chvíli syna vzal do náručí William.

Princ přitom s žurnalisty žertoval. "Je to krásné miminko. Je dost těžké a už má víc vlasů než já," prohlásil William o synkovi, který podle úřední zprávy po narození vážil bezmála 3,8 kilogramu. Na jeden z dotazů William odvětil, že na jménu pro potomka "stále ještě pracují".

Manželský pár s dítětem pak odjel vozem, který řídil William. Rodina má nyní pobývat v londýnském Kensingtonském paláci, který dnes oznámil, že matka a novorozeně jsou v pořádku. William si bere dva týdny otcovské dovolené, po které se Kate podle britského tisku nejspíš přesune ke svým rodičům, aby jí matka Carole s péčí o dítě v začátcích pomohla.

Na jméno malého prince, který je třetím následníkem trůnu v pořadí po svém dědovi Charlesovi a otci Williamovi, se možná bude čekat delší dobu. Jméno prince Williama například bylo oznámeno až týden po jeho narození.

ČTK, la
Diskuse ke článku