nahoru

Britové slaví: Vévodkyně Catherine přivedla na svět budoucího krále

ČTK, la22. července 2013 • 21:46
• foto: 
profimedia.cz

Británie šílí. Vévodkyně Catherine, žena prince Williama, přivedla na svět budoucího krále.

Chlapec se tak stal třetí v linii nástupnictví na britský trůn hned po svém otci Williamovi a dědečkovi Charlesovi. Královna Alžběta II. (87) vládne již více než půl století.

Šílený porod

Zájem o blížící se porod vévodkyně se dal v posledních dnech opravdu nazvat šílenstvím. Bulvární deník The Sun dokonce od 17. července sledoval online vchod do luxusního Lindoova křídla nemocnice Panny Marie , kde dnes v podvečer přišel na svět. List na svých internetových stránkách nabízel všem prostřednictvím kamery možnost zjistit, co se před vchodem do porodnice v kteroukoli denní či noční dobu zrovna děje.

Nám to může připadat otřesné, smutné a pro novopečenou maminku Kate a malé mimiko opravdu vyčerpávající. Je to ale logické, vzhledem k tomu, že malý princ se stal již ve chvíli, kdy bylo oznámeno těhotenství, tak trochu veřejným majetkem.

Vzhledem k obrovské popularitě prince Williama a jeho manželky Kate tato radostná novina nezajímá pouze Brity, ale miliony lidí na celém světě. A tak malého prince nečeká jednoduchý, klidný život. Naopak bude permanentně pod dohledem veřejnosti, stejně jako jeho otec s matkou.

Co ho teď čeká?

Experti uvádějí, že jakmile bude malý princ krátce představen veřejnosti, zmizí do ústraní na celé týdny a možná i měsíce. Sám William má totiž ve zvyku přísně kontrolovat publicitu prostřednictvím propracovaných PR operací.

"Kontrola přístupu k dítěti a jejich rodině naprosto leží v rukou Williama a Kate," řekl Patrick Jephson, bývalý šéf štábu princezny Diany, zesnulé matky prince Williama. "O toto dítě bude mimořádný mediální zájem, který potrvá po celý zbytek jeho života," dodal.

 

ČTK, la
Diskuse ke článku