nahoru

Miloš Zeman vrávoral u korunovačních klenot. Má virózu, říká mluvčí. Odkdy se pěti promile říká viróza?

Markéta Lukášková 10. května 2013 • 12:35
Miloš Zeman vrávoral u korunovačních klenot. Má virózu, říká mluvčí. Odkdy se pěti promile říká viróza?
foto: Jan Šibík

Odemykání korunovačních klenotů bylo díky Miloši Zemanovi ještě větším duchovním a estetickým zážitkem, než bohoslužba za sdělovací prostředky.

 

Dnes se odehrála zatím asi nejslavnostnější chvíle za období prezidentování Miloše Zemana. Shodou neskutečných náhod ale našeho prezidenta skolila viróza, zatím neobjevený druh, který způsobuje, že se jí postižený člověk klátí, vrávorá, opírá se o zeď, aby neupadnul, a má problém se trefit do dveří. Podle jeho tiskové mluvčí to spraví tři dny klidu na lůžku.

 

Nad tak revoluční metodou léčby alkoholismu by Karel Nešpor samou radostí předvedl kombo smějícího se hlemýždě a pářící se veverky. Miloš Zeman, muž, který se vysmíval Karlu Schwarzenbergovi, že spí, sám málem klibnul do klenotů a kdyby ceremoniál odemykání trval déle, bůhví, čeho všeho by se královská koruna dočkala. Ale co, když se nerozpadla ani poté, co ji na hlavě údajně nosil Reinhard Heydrich, trochu alkoholových výparů vydrží.

 

 

Náš prezident se bojí o zdraví nás a našich dětí a rád by zakázal rallye a další nebezpečné sporty, svoje valící se tělo pod vlivem alkoholu však bohužel za hrozbu lidstvu nepovažuje. A tak si můžeme na seznamu prezidentských ostud odškrtnout další položku a těšit se, co přijde příště. Po viróze už to může být jedině chřipka. Anebo smrt. 

 

 Klíčová slova: rxrx, marketalukaskova


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.