nahoru

Miloš na grilu: S dalajlámou se nesejdu, nejsem náboženský vůdce

Jaroslav Plesl23. ledna 2013 • 12:59
Miloš Zeman
Miloš Zeman
• foto: 
profimedia.cz

Až zasedne Miloš Zeman na Pražském hradě - zasedne-li vůbec - nemůžeme čekat žádné překvapení.

 

Zeman sice slibuje, že bude „prezidentovat“ jinak než dva předchozí čeští prezidenti, ale když s ním začnete diskutovat o konkrétních činech prezidenta, ukáže se, že nic jiného než aktivistického prezidenta čekat nemůžeme. A jeho agenda je zřejmá.

 

Prezident Zeman se prostě nedokáže udržet, aby na každém kroku nedokazoval intelektuální převahu nad všemi, kdo se neskloní před jeho nekonečnou inteligencí a analytickými schopnostmi. Urážky miluje a nebude jimi šetřit. To mimo jiné ukázala debata, kterou v úterý večer zorganizoval v pražském hotelu Kampa think-tank Evropské hodnoty pod názvem Grilování Miloše Zemana: debata o zahraniční politice a politické kultuře České republiky.

 

 

Ale o vtipy nouze nebude. Když například odpovídal na otázku, jak to bude za jeho éry v Česku s dalajlamou, Zeman prohlásil, že není žádný náboženský vůdce, a tak nevidí jediný důvod se s dalajlamou setkávat. Proti jeho návštěvám České republiky však nic nenamítá. A na zbytek už se podívejte sami.

 

480p 360p 240p
Grilování Miloše ZemanaVIDEO Reflex.cz

 

Sledovali jste on-line! Prezidentský duel na TV Nova očima Jaroslava Plesla a Petra KolářeKlíčová slova: rxrx, jaroslavpleslDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,780
28,610
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější