nahoru

Rozverná Britka zanotuje v Roxy důvadů

Tereza Spáčilová 13. listopadu 2012 • 17:19
Rozverná Britka zanotuje v Roxy důvadů
foto: Kate Nash

Když vyleze Kate Nash na podium, je to, jako byste na něj vypustili hejno motýlů. Stejně jako ona jsou půvabní, barevní, poetičtí a hraví a taky je jich všude rázem plno.

 

Ve středu 14. listopadu dorazí  tohle “hejno” na českou půdu a pro mnohé z jejích místních fanoušků to bude svátek: koncert v pražském v klubu Roxy je totiž samostatnou českou premiérou téhle osobité britské písničkářky.

 

Neuvěřitelné charisma, to je nejčastější charakteristika, která se ve spojení se jménem Kate Nash objevuje v médiích. A ne náhodou, pětadvacetiletá rodačka  z Londýna uhranula už svým prvním albem Made of Bricks, které se téměř okamžitě stalo jedničkou britských hitparád a probojovalo se i do zaoceánských žebříčků.

 

 

Obrovskou popularitu zajistil zpěvačce singl Foundations, který obsadil druhé místo britské hitparády a ještě v roce 2007 se stal 17. nejprodávanějším singlem v Anglii. Další album natočila Kate Nash o tři roky později (My Best Friend) a třetí je prý na spadnutí.

 

Dá se tedy předpokládat, že kromě řádění a vynalézavých kostýmů předvede tahle sympaticky ztřeštěná Britka v Roxy i něco ze svého nejnovějšího repertoáru, v němž se mísí rock, pop i punk.

 

A i když my budeme samozřejmě čekat hlavně na to nejosvědčenější, tedy hity jako Mouthwash, Skeleton či Do-Wah-Doo, vsaďte se, že Kate si nás omotá kolem prstu, i kdyby si jen broukala pod fousy. (A že je mimochodem klidně může mít!). Lístky ještě jsou, tak se běžte přesvědčit.

Kate Nash, Praha, Roxy, 14.11. od 19h


Kate Nash Kate NashFoto Kate Nash

Tereza Spáčilová


Klíčová slova: rxrx, terezaspacilovaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.