Našli jsme rock'n'rollového kuchaře a nechali si od něj uvařit. Překvapil nás skvělým jídlem | Reflex.cz
nahoru

Našli jsme rock'n'rollového kuchaře a nechali si od něj uvařit. Překvapil nás skvělým jídlem

Luděk Staněk2. května 2012 • 06:00
Martin Škoda
Martin Škoda
• foto: 
Tomáš Třeštík

Reflex dal dohromady talentovaného mladého kuchaře Martina Škodu a kapelu Please The Trees, pronajal jim studio a nechal je vyřádit. Podívejte se na výsledek.

 

Nápad byl následující. Vzít Martina Škodu, sedmnáctiletou stoupající hvězdu české gastronomie a autora skvělé kuchařky Škoda nevařit, a podrobit ho testu. Martinovy recepty jsou totiž doplněny vždy hudbou, která se má při vaření toho kterého pokrmu, případně při jeho konzumaci, poslouchat.

 

Je to trik, na který Martin přišel úplnou náhodou. "Pamatuju se přesně na tu chvíli, kdy mě napadlo, že bych mohl dát ke každému receptu písničku. Byla to úplná náhoda, ale podle mě to funguje," tvrdil Reflexu. Což ale může říct úplně každý. Stejně tak si může každý v sedmnácti napsat kuchařku. Ale my v Reflexu nejsme zvyklí věřit komukoli cokoli, takže jsme se rozhodli Martina prověřit.

 

Pronajali jsme mu studio. Sehnali kapelu Please The Trees, o které tvrdí, že se nejlépe hodí k přípravě a konzumaci hovězí pečeně. A nechali ho, ať dělá, co umí.

 

Martin překvapil - výsledkem byl mocný mejdan, který byl zakončen výborným jídlem. Kapela tomu navíc dodala skvělou party atmosféru a Martin potvrdil, že jako kuchař obstojí i tváří tvář početnému publiku s kapelou za zády, když musí zároveň pózovat fotografovi i vařit pro lidi kolem sebe. Ano, je to oficiální. Našli jsme rock'n'rollového kuchaře. Jak se ostatně můžete přesvědčit na následujícícm videu.

 

Rock'n'roll v kuchyniVIDEO Reflex.cz

 

Podobně rock'n'rolově funguje i Martinova kuchařka. Fantastický, v Čechách nevídaný účelný design (igelit proti umaštění v kuchyni a speciální hřbet, který umožní, aby kniha zůstala otevřená na místě, kde má) ukrývá jednoduše zpracovatená jídla, jež zvládne uvařit úplně každý. Martin se v knize navíc vyznává z lásky k Jamie Oliverovi a představí vám svoje oblíbená místa, kam chodí jíst v Londýně.

 

Jako ochutnávku (v tomhle případě platí tenhle slovní obrat skoro doslova) vám nabízíme recept, který nám Martin na mejdanu vařil. A mimochodem, v tištěném Reflexu, který vychází tento čtvrtek, se pak dočtete, co po mejdanu následovalo, jak jsme s Martinem porušovali předpisy, co si myslí o Babicovi a jak vyřešil kocovinu jednoho redaktora Reflexu...

 

V předměstí San Diega se dopravní značky změnily v květiny. Teď lidé bojují za to, aby…Klíčová slova: rxrx, ludekstanek


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity
PREMIUM X Zpověď 63leté striptérky jménem Sugar: Lidi se tomu nejdřív chechtají, ale pak se třeba zamyslí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější