nahoru

Reflex vyhlašuje výsledky fotografické soutěže Cannabis Cup

Jiří X. Doležal 1. března 2012 • 06:00
Reflex vyhlašuje výsledky fotografické soutěže Cannabis Cup
foto: archív soutěže

Letošní ročník Reflex Cannabis Cupu je odlišný od všech předchozích. Jediné, co se nezměnilo, je sponzor, žižkovský Growshop, jenž připravil pro vítěze hodnotné ceny.

 

Jinak se Cup změnil skoro ve všem. Především formálně – už nejde o pěstitelskou soutěž, ale o soutěž umělecké fotografie na téma konopí, respektive krásná žena a konopí. Změnila se porota – polovinu fotek místo mediálních osobností nyní vybírají výtvarníci redakce Reflexu v čele s Honzou Šibíkem, který sice nehulí, ale o fotkách ví skoro všechno. Druhá polovina vítězných fotek byla vybrána diváckým plebiscitem – vybírali jste vy sami při hlasování na webu Reflexu. A nyní máte před sebou výsledky všech kategorií.

 

V roce 2010 přestalo být pěstování malého množství rostlin konopí a držení malého množství marihuany pro vlastní potřebu trestným činem. Proto se výherci nemusí obávat postihu. V souvislosti se změnou zákona se i naše soutěž dostává z jakéhosi legislativního přítmí, ve kterém v minulých letech fungovala, do záře reflektorů oficiálního fotografického klání. Protože konopí poté, co přestalo být v očích veřejnosti hrůznou drogou děsící matky pubertálních potomků, už zase je zcela normální a krásnou kytkou, již je možné umělecky ztvárnit na tisíc možných způsobů. A o tom – o kráse konopných kytek a kráse ženského těla – je i letošní ročník Reflex Cannabis Cupu.

 

Výsledky Cannabis Cupu 2011 najdete v přiložené galerii:

 

 Klíčová slova: jxd, rxrxDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.