nahoru

Koblihy s kakaem, utopené gnocchi a gratinovaná vepřová panenka. Tak vypadal páteční oběd gastronautů Reflexu

RX 10. února 2012 • 16:31
Koblihy s kakaem, utopené gnocchi a gratinovaná vepřová panenka. Tak vypadal páteční oběd gastronautů Reflexu
foto: Ivana Jelínková

Dali byste si italské gnocchi, které plavou v přesolené omáčce? Jan Klinský si na nich rozhodně nepochutnal. "Koblihový" oběd zklamal i gastronautku Ivu Jelínkovou, která je odkázána na školní jídelnu. Nezapomeňte hlasovat v naší anketě. Autorovi či autorce vítězné fotografie jako vždy proplatíme oběd. Celé komentáře gastronautů najdete u snímků v galerii.


Přestože byly zmíněné gnocchi údajně výborné, stejně jako šunka, omáčka byla "příšerně ale příšerně slaná". Za to udělil náš gastronaut svému dnešnímu obědu pouhé 3 body z 10.


Co Miroslav Tučka včera slíbil, to dodržel: dal si objednaný "kapustový karboš s bramborovou kaší ozdobenou výrazným pórkem a s mrkvovým salátem." Jídlo ohodnotil 9 body "hlavně za to, že je už pátek, ale samozřejmě také za chuť a vzpomínky."


Veronika Pacáková i dnes zašla do brněnské restaurace Steak House. "Dnešní nášup v podobě gratinovaných vepřových panenek z části s kolečnky poličanu a uzeného sýra, rajčaty a mozzarellou" odhodnotila devíti body.


Jan Kára si z poledního menu v nymburské restauraci U Gregorů vybral kuřecí roládu plněnou jarní nádivkou se šťouchaným bramborem (lehce utopenou v hnědé omáčce). Jídlu za 78 korun dal 8 bodů.

 

 

Tereza Vandrovcová se ohlásila z dalšího veganského gastrovýletu. Voňavým pšeničným plátkům à la kuře v omáčce s cuketou, mrkví, cibulí a rýží, které si dala ve Vegan City, udělila absolutní hodnocení.


Body nešetřila ani Tereza Zamazalová. Ve své oblíbené plzeňské restaruraci el Cid Corso snědla Jehněčí maso dušené na tomatech se zeleninou podávané s dlouhozrnnou rýží zaplatila. Zasloužilo si od ní deset bodů.


Školní jídelna připravila Ivě Jelínkové další zklamání. Dala si koblihy s kakaem: "Koblihy byly neuvěřitelně mastné a obalené ve vrstvě cukru. Dva body dávám za dobrou meruňkovou marmeládu uvnitř a za skvělé kakao," napsala nám s dodatkem, že jídlo ani nedojedla.

 

 

Petr Mára na konci pracovního týdne navštívil restauraci Avion v Holešovicích. Zvolil jsem polední nabídku - kuře teryaki s grilovaným ananasem a zeleninou za 120 Kč. Zasloužilo si od něj 8 bodů.


František Ortmann si dostal chuť na vepřové: "Nemoc odešla, takže jsem opět mohl vyrazit na mou gastronautskou misi, a to do mého oblíbeného Wigwamu na Praze 5, kde v nabídce byla pečená vepřová kotletka na tymiánu s bramborovými placičkami a marinovanými fazolemi. To vše za 125 kč. Výborný, svěží oběd hodnotím 9/10."


Anketa
Který páteční oběd se vám nejvíc líbí?
Jan Klinský - gnocchi s parmskou šunkou, pórkem a smetanovou omáčkou.
1.1%
6
Jan Kára - kuřecí roláda s jarní nádivkou, šťouchaný brambor¨
3.5%
19
Tereza Zamazalová - jehněčí maso dušené na tomatech se zeleninou podávané s dlouhozrnnou rýží
7.4%
40
Tereza Vandrovcová - voňavé pšeničné plátky á la kuře v omáčce s cuketou, mrkví, cibulí a rýže
41.9%
226
Miroslav Tučka - kapustový karboš s bramborovou kaší ozdobenou výrazným pórkem
5.2%
28
Petr Mára - kuře teryaki s grilovaným ananasem a zeleninou
3.1%
17
František Ortmann - vepřová kotletka na tymiánu s bramborovými placičkami a marinovanými
31.9%
172
Ivana Jelínková - koblihy a kakao
1.9%
10
Veronika Pacáková - gratinovaná vepřová panenka s poličanem, rajčaty a mozzarellou
4.1%
22A komu proplatíme včerejší oběd? Mnohadenní veganskou promenádu Terezy Vandrovcové včera nabourala Veronika Pacáková se svou zeleninovou polévkou "co dům dá":

 

9.2. – Veronika Pacáková: Včerejší noc byla na Samotě krutá. Bojovaly ovečky i já s horečkou 38,3 a zimnicí. Dnešní oběd je proto skromný, leč velmi chutný. Pro zotaveni z absolutního vyčerpání silná zeleninová polévka \\"co dům dá\\" (cibulka, petržel, rajčata, kukuřice, hrášek, mrkev, malé kedlubničky a hříbky z našeho lesa). Svoji vlastnoruční dobrotu hodnotím 9 z 10. Cena zanedbatelná;-)Foto Veronika Pacáková

 

Staňte se fanoušky Gastronautů Reflexu na Facebooku. Každodenní příspěvky jednotlivých gastronautů tak uvidíte krátce poté, co nám přijdou do redakce.

 

RX


Klíčová slova: rxrx, petrvnoucekDiskuse ke článku