nahoru

Pražským metrem se prohnali "polonaháči" v trenýrkách a kalhotkách

Jan Rádl8. ledna 2012 • 16:27
Pražským metrem se prohnali "polonaháči" v trenýrkách a kalhotkách
foto: Jan Rádl

“Připravit jízdenky a svlíkat!” ozvalo se přesně ve čtvrt na tři z hloučku asi třiceti mladých lidí, kteří do té doby postávali u transparentu No pants, No problem pod sochou svatého Václava na Václavském náměstí. Dav, který byl v tu ránu “dole bez”, přesunul do vestibulu stanice metra Muzeum.

 

Mezinárodní happening No Pants Subway Ride se tento rok uskutečnil již podesáté, v Praze však poprvé. Tuzemská odnoš akce byla spuštěna přes sociální síť Facebook, na které organizátoři nabádali veřejnost, aby v neděli ve dvě hodiny dorazili k soše Svatého Václava.

Krátce před druhou hodinou to vypadalo, že se akce díky malému počtu účastníku zruší, média měla na místě téměř dvojnásobnou převahu. Ve dvě hodiny se však hloučal začal rozrůstat a ve čtvrt na tři bylo na místě už kolem dvaceti účastníků.  Ti si na místě svlékli kalhoty a sukně a vydali se na cestu pražským metrem.
Trasa byla vytyčena na Muzeum – Hlavní nádraží - Florenc – Náměstí republiky - Můstek – Muzeum.
Šílená  lednová akce vznikla před deseti lety v New Yorku a začala se šířit po celém světě. Nemá žádný jiný smysl, než pobavit sebe a veřejnost. Na otázky médií “Proč?” účastníci bez výjimky odpovídali “Proč ne?”

Mezinárodní happening No Pants Subway Ride se tento rok uskutečnil již podesáté, v Praze však poprvé. Tuzemská odnož akce byla zorganizována přes sociální síť Facebook.

 


Krátce před druhou hodinou to vypadalo, že se akce vzhledem malému počtu účastníků zruší, média měla na místě téměř dvojnásobnou převahu. Ve dvě hodiny se však hloučal začal rozrůstat a ve čtvrt na tři bylo na místě už kolem třiceti účastníků.  Ti si na místě svlékli kalhoty a sukně a vydali se na cestu pražským metrem.

 


Trasa byla vytyčena na Muzeum – Hlavní nádraží - Florenc – Náměstí republiky - Můstek – Muzeum.

 

 


Šílená lednová akce vznikla před deseti lew Yorku a začala se šířit po celém světě. Nemá žádný jiný smysl, než pobavit sebe a veřejnost. Na otázky médií “Proč?” účastníci bez výjimky odpovídali “Proč ne?”

 Klíčová slova: janradl, rxrxDiskuse ke článku