nahoru

Do Prahy míří "polonahý" happening. Účastníci si svléknou kalhoty a projedou se metrem

Petr Vnouček5. ledna 2012 • 16:39
Do Prahy míří "polonahý" happening. Účastníci si svléknou kalhoty a projedou se metrem
foto: Flickr.com / Atomic Taco

Máte v neděli volné odpoledne? Nechte doma kalhoty a vyražte na projížďku pražským metrem. Nebudete sami; nezasvěceným cestujícím zamotají hlavu tisíce polonahých příznivců netradičního flashmobu v celkem 56 světových městech.


Bláznivou akci No Pants Subway Ride (Projížďka metrem bez kalhot), která se opakuje každý rok v lednu, založila v New Yorku před deseti lety šestice mladíků.Jejich žert se zakládal na jednoduchých pravidlech: Bez kalhot nastoupili uprostřed zimy na různých zastávkách do vagonu metra. Chovali se k sobě, jako by se neznali, a na zvídavé dotazy cestujících odpovídali všechno možné, jen ne pravdu.

 

Do flashmobu (akce podobná happeningu) se v průběhu let připojovali další lidé a loni se "polonahé" projížďky zúčastnilo jen v New Yorku úctyhodných 3 500 lidí.

 Mezinárodní oslava bláznovství dorazí v neděli 8. ledna i do Prahy. Podle informací na facebookové stránce události se účastníci setkají ve dvě hodiny odpoledne pod sochou svatého Václava na Václavském náměstí, odkud vyrazí na cestu přes nejfrekventovanější zastávky metra - Muzeum, Florenc a Můstek. Doporučené oblečení? Zimní kabát, šála, čepice, rukavice a hezké spodní prádlo.

 

 

 Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku