nahoru

Vepsáno do těla. Tetování nosí úřednice i ředitel malešické spalovny

Pavlína Wolfová, pev 10. prosince 2011 • 06:00
Vepsáno do těla. Tetování nosí úřednice i ředitel malešické spalovny
foto: © WWW.TATTOO-NAMES.COM © www.frantisekortmann.eu

„Nejdříve jsem u svých přátel obdivoval jejich odvahu, ale pak mě začal zajímat i obsah jejich tetování. Byl jsem velmi překvapený, jak hluboce procítěná jsou umělecká díla na jejich těle,“ říká autor fotografií tetovaných – František Ortmann.

 

Některé z jeho fotografií jste mohli vidět v novém čísle Reflexu. Pokud se vám líbíly, prohlédněte si následující galerii. Objevíte v ní další snímky ze série.

 

V Ortmannově „GALERII TETOVANÝCH“ prozatím najdete úřednici z obecního úřadu, otce v domácnosti, ředitele největší spalovny odpadů v republice vedle skateboardové legendy, novinářky anebo profesionálního thaiboxera.

 

Jeho projekt Tattoo names dávno přerostl původně plánované víkendové focení kamarádů. Pracuje na něm už měsíce, potkává desítky lidí a možná bude pracovat roky a v ateliéru jich zvěční stovky.

 

 

 

Proč? „Abych vyvrátil předsudek, že normální člověk nemá potřebu nechat se tetovat. Že ti, kteří se nechávají tetovat, jsou lidé nevzdělaní, neschopní a žijící někde na okraji společnosti. Vidím to jinak.“ A tak vypráví František Ortmann příběhy vepsané do těl lidí, které dosud potkal.

 

 

Kompletní projekt včetně příběhů fotografovaných a storyboardů představí autor na výstavě v příštím roce. Fotografiím ze série zatím věnoval webové stránky Tattoo-Names.com.

Pavlína Wolfová, pev


Klíčová slova: rx


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.