nahoru

Německá policie objevila neonacistické Monopoly. Obchoduje se v nich s koncentračními tábory

pev6. prosince 2011 • 11:27
Pogromly
Pogromly
• foto: 
Profimedia.cz

Krajně pravicové uskupení Národněsocialistické podzemí (NSU), které má v Německu údajně na triku deset vražd a čtrnáct bankovních loupeží, propagovalo a financovalo svou aktivitu neotřelým způsobem.

 

Policie zabavila v garáži, kterou gang používal, krabice s neonacistickou verzí známé stolní hry Monopoly. Jmenuje se Pogromly a hráči v ní místo ulic a hotelů skupují koncentrační tábory a plynárny."Hráči mají šanci koupit si Auschwitz, Dachau, Buchenwald a Ravensbruck, každý tábor stojí 4000 v říšských markách, měně používané v hitlerovském Německu," popisuje web britského deníku Daily Telegraph.Hru, která má na startovním poli vytištěnou svastiku a na dalších pak například symboly SS, obrázek Adolfa Hitlera či kresby zlověstně vyhlížejících Židů, prodávalo NSU pravicovým extrémistům zhruba za 1250 korun. Získávalo tím peníze na své aktivity namířené proti přistěhovalcům.

 

O čem je vlastně ta náckovská hardbassová častuška?
Jiří X. Doležal 7. července 2011 • 21:48

O čem je vlastně ta náckovská hardbassová častuška?


Ve zmíněných prostorách našla policejní jednotka desítky kusů společně s hotovými hřebíkovými bombami a součástkami pro výrobu dalších výbušnin.

pev


Klíčová slova: rx, petr vnoucekDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,710
29,250
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější