nahoru

Busta a červené trenky. V Praze vynesli čarodějnici Zemanu, zapálenou ji hodili z Karlova mostu

-red- 8. března 2023 • 19:15
Video se připravuje ...
"Čarodějnice" Zemana byla odnesena k řece a tam obřadně... vynesena.
• video: 
Reflex.cz

Průvod organizovaný iniciativou Sametové posvícení dnes ve večerních hodinách prošel směrem od Hradu Nerudovou ulicí a zamířil ke Karlovu mostu. V čele průvodu se hrdě nesla vynášená busta čerstvě bývalého prezidenta Miloše Zemana. Na mostě pak byla přinesená socha oděná červenými trenýrkami zapálena a hozena do vody. 

„Prezidentský úřad byl posledních dvacet let zmítán zvůlí dvou přesluhujících politických matadorů, kteří nedokázali ukočírovat svá ega, bezohledně pěstovali mafiánské praktiky a společnost pod heslem: Po nás potopa! směřovali k totalitním režimům," vysvětluje spoluorganizátorka happeningu a dodává: "Jaké bude jaro zatím nevíme, ale je namístě společně oslavit, že nastal konec jedné úmorné a dlouhé zimy.”

Organizátoři akce jsou si údajně vědomi toho, jakou ekologickou zátěž způsobují tím, že znečišťují Vltavu, proto slíbili, že pošlou omluvný dopis na německou ambasádu. 

Iniciativa Sametové posvícení se na podobné akce specializuje. Průvody v maskách a slavnosti, které používají formu lidových tradic, ale jsou vždy spíše satirizováním současných politických problémů, pořádají celá léta. V minulosti byl vynášen například Václav Klaus a akce se konají samozřejmě i kolem 17. listopadu. 

-red-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.