nahoru

Vánoční dárky v pasťáku rozdával Petr Vágner, řada dívek dostala dárek od Ježíška poprvé

-red- 19. prosince 2022 • 15:40
Vánoční dárky v pasťáku rozdával Petr Vágner, řada dívek dostala dárek od Ježíška poprvé
foto: red

Moderátor Petr Vágner rozdával vysněné vánoční dárky dívkám v pasťáku v Janštějně. Pro mnohé to byl nejkrásnější a nejšťastnější den v životě, kdy si poprvé někdo na ně v hezkém vzpomněl. V ústavu jsou děvčata s drsnými nebo pohnutými životními příběhy. Dopis Ježíškovi Frekvence 1 napsala speciální pedagožka Marie Tůmová, chtěla jim tak poděkovat a vyjádřit uznání za dobrovolnické práce.

Jsem moc rád, že si Ježíšek Frekvence 1 našel právě cestu do výchovného ústavu v Janštejně. Mohl alespoň na chvíli udělat radost těmto mladým dívkám, které to nemají na životní cestě jednoduché. Jejich přání bylo navíc skromné, jenom mít pár líčidel a šminek a vypadat alespoň na chvíli hezky. To si myslím, že je v jejich životních osudech alespoň malá náplast od Ježíška, aby jim usnadnila cesty a potěšila je na svátky,“ řekl dojatý Petr Vágner.

S vánoční nadílkou mu ještě pomáhal kolega z rádia Tomáš Fíla. Mnohé dívky se po předání a rozbalení dárků Frekvenci 1 svěřily, že to byl pro ně nejkrásnější den v životě. Tak hezké gesto pro ně prý ještě nikdo neudělal. Nejvíce si pobrečela Nelča, která jednak nemohla uvěřit tomu, že dostala vánoční dárek, ale navíc z rukou slavného moderátora. „Velké díky patří i paní magistře Marií, že vyslyšela přání dívek a zkusila najít cestu přes Ježíška Frekvence 1 a potěšit děvčata v ústavu,“ dodal Petr Vágner. Paní Marie Tůmová v dopise Ježíškovi Frekvence 1 prozradila, že v ústavu jsou dívky, se kterými se život vůbec nemazlil a velmi často za sebou mají velmi drsné a dojemné příběhy. Mnohé z nich nemají milující a podporující rodinu, některé dokonce nemají vůbec nikoho. Vánočním dárkem jim chtěla poděkovat za dobrovolnické práce, kterým se děvčata věnují ve volném čase. Navštěvují seniory, chodí do pečovatelského domu, sází stromky v lese nebo uklízí veřejné prostory.

Ježíšek Frekvence 1

Frekvence 1 rozdá posluchačům vysněné vánoční dárky za 500 tisíc korun až do 24. prosince. Není nic hezčího, než když můžete udělat radost někomu, koho máte rádi, navíc dárkem, který by si jinak nemohl dovolit. Stačí, když zájemce napíše vánoční přání Ježíškovi pro své blízké s příběhem a odešle ho přes web rádia. Pak už může jenom čekat, zda Ježíšek zazvoní s vysněným dárkem právě u dveří. Pro mnohé bude jistě milým překvapením i samotné setkání s oblíbenými moderátory. Vánoční dárky totiž osobně rozvezou Marta Jandová, Petr Vágner, Tomáš Matonoha, Lubka Ponížilová, Míra Michálek, Jana Knížková, Roman Mikesch, Robin Sobek a Tomáš Fíla. 

-red-


Klíčová slova: frekvence 1


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.