Soud Johnnyho Deppa a Amber Heardové

Soud Johnnyho Deppa a Amber Heardové Zdroj: Reuters

Soud Johnnyho Deppa a Amber Heardové
Soud Johnnyho Deppa a Amber Heardové
Soud Johnnyho Deppa a Amber Heardové
Soud Johnnyho Deppa a Amber Heardové
36
Fotogalerie

Soudní spor Johnny Depp vs. Amber Heard je u konce. Vítězem je herec, jeho ex mu zaplatí 15 milionů dolarů

Porota v soudním sporu mezi Johnnym Deppem a Amber Heardovou dnes uznala herečku vinnou z pomluvy jejího bývalého manžela a zároveň částečně uznala její protistížnost týkající se vyjádření Deppova právníka. Porotci uložili Heardové za výroky o domácím násilí zaplatit odškodné v celkové výši 15 milionů dolarů (skoro 350 milionů Kč), zatímco Depp má vyplatit dva miliony. Proces vysílaný živě do celého světa tak přinesl zcela jiný verdikt než dřívější spor v Británii, kde se soud přiklonil k obvinění, že Depp svou exmanželku bil.

Jádrem občanskoprávního sporu v americkém státě Virginie byl čtyři roky starý komentář publikovaný deníkem The Washington Post, v němž se Heardová označila za "veřejně známou tvář domácího násilí". Depp v něm není jmenován, podle jeho právníků ale vyjádření vyznívalo jasně, neboť obvinění ze strany americké herečky už byla veřejnosti známá. Heardová v roce 2020 na žalobu svého exmanžela reagovala vlastní stížností kvůli tvrzením Deppova právníka, že veškerá její nařčení jsou falešná.

Sedmičlenná porota po zhruba 12 hodinách jednání dala Deppovi za pravdu v několika bodech ze zmíněného článku, které právníci hollywoodské hvězdy napadli. Porotci při tom dospěli k závěru, že Heardová jednala se zlým úmyslem, když si ve svém textu mimo jiné stěžovala na "instituce" chránící muže obviněné z domácího násilí. Depp veškerá nařčení z fyzických útoků na svou bývalou manželku odmítá a naopak u soudu vykresloval o 22 let mladší herečku jako agresora.

Porotci nicméně uznali jako pomlouvačné také vyjádření jeho právníka Adama Waldmana, který označil obvinění Heardové za "hoax". Další dva body její žaloby porota odmítla.

Video placeholde
Příjezd Johnnyho Deppa na filmová festival do Karlových Varů • Martin Bartkovský