Čeští hokejisté vybojovali po deseti letech bronzovou medaili na mistrovství světa Zdroj: Pavel Mazáč / Sport

Česko vs. USA 8:4. Famózní obrat a Češi slaví na MS v hokeji bronz po 10 letech

Čeští hokejisté získali po deseti letech medaili z velké akce. V utkání o bronz na mistrovství světa ve finském Tampere porazili i díky hattricku Davida Pastrňáka tým USA 8:4. K medaili je dovedl finský kouč Kari Jalonen, jenž v březnu nahradil odvolaného Filipa Pešána.

Američané vedli ve 13. minutě už 2:0, když se nedlouho po sobě prosadili Karson Kuhlman a z přesilovky Adam Gaudette. Jiří Černoch snížil, ale ještě před první přestávkou přidal v oslabení další gól Kuhlman.

Po polovině utkání vrátil národní mužstvo do hry Jiří Smejkal. V úvodu třetího dějství se během dvou minut a 46 sekund prosadili dvakrát David Pastrňák a jednou kapitán Roman Červenka. Pojistku přidal v oslabení David Kämpf, který pak ještě do prázdné branky upravil na 7:3. Po snížení Thomase Bordeleaua završil v přesilovce hattrick Pastrňák.

Český tým porazil USA po výhře ve skupině (1:0) na turnaji i podruhé a v samostatné historii slaví šestý bronz. Američané tomu hráli od roku 2013 již pošesté o třetí místo a teprve podruhé prohráli.