Bubeník Charlie Watts

Bubeník Charlie Watts Zdroj: profimedia.cz

Charlie Watts (71), bubeník
Rolling Stones
Veteráni Rolling Stones - Zleva Charlie Watts, Mick Jagger, Keith Richards a Ron Wood.
Zleva Charlie Watts (71), Mick Jagger, Ronnie Wood (65) a Keith Richards (68).
Rolling Stones
9
Fotogalerie

Zemřel Charlie Watts, legendární bubeník skupiny Rolling Stones

Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s odvoláním na hudebníkova agenta Bernarda Dohertyho, podle kterého je Wattsův odchod ztrátou "jednoho z největších bubeníků své generace".

"S hlubokým zármutkem oznamujeme smrt našeho drahého Charlieho Wattse," citovala agentura AFP z prohlášení agenta. Hudebník zemřel v poklidu v londýnské nemocnici obklopen rodinou.

Wattsův mluvčí již na začátku srpna oznámil, že se hudebník kvůli blíže neurčené nemoci nezúčastní turné Rolling Stones plánovaného na podzim. "Charlie podstoupil úspěšnou operaci, ale lékaři si myslí, že potřebuje odpočinek," uvedl tehdy.

Bubeník, jemuž bylo v červnu 80 let, byl členem Rolling Stones od roku 1963. Spolu s frontmanem Mickem Jaggerem a kytaristou Keithem Richardsem patřil mezi nejstarší členy slavné rockové kapely.

V roce 2004 se Watts léčil v londýnské nemocnici z rakoviny krku. Z ní se zotavil po čtyřech měsících léčby včetně šesti týdnů intenzivní radioterapie.

"Charlie byl velmi milovaný manžel, otec a dědeček a také coby člen Rolling Stones jeden z největších bubeníků své generace," uvedl Doherty. "Žádáme, aby v této těžké době bylo respektováno soukromí jeho rodiny, členů skupiny a blízkých přátel," dodal.

Video placeholde
Ochutnávka toho, jak to i ve svých letech dokáže legendární kapela rozparádit. • David Zima