nahoru

Tradice je tradice. Miloš Zeman opět brázdil rybník ve člunu, k vodě ho ochranka dovezla na vozíku

trm, blesk.cz 25. července 2021 • 10:30
Tradice je tradice. Miloš Zeman opět brázdil rybník ve člunu, k vodě ho ochranka dovezla na vozíku
foto: Blesk

Prezident Miloš Zeman i letos dodržel tradici a dovolenou na chalupě v Novém Veselí na Vysočině si zpestřil vyplutím na člunu na místním rybníce. Doprovod mu dělala ochranka, která mu do lodi i z ní pomohla. Cestou se zdravil s místními lidmi. Zeman dovolenou na Vysočině zahájil v pátek, odpočinek má naplánovaný na celý konec července.

„Dovolenou pan prezident tráví v Lánech, plánuje ale také Vysočinu. I o dovolené pan prezident vyřizuje nezbytnou administrativu,“ prozradil už dřív hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident vyrazil ze zámku v Lánech v pátek, cestou se zastavil na oběd v hotelu Rytířsko, který patří jeho známému. Hlava státu při cestách na Vysočinu většinou nevynechá příležitost, aby známé pozdravila. Potom odjel na svoji chalupu v Novém Veselí.

V sobotu odpoledne prezident v typicky „vodáckém“ proužkovaném tričku vyrazil na tradiční plavbu v nafukovacím člunu. K místnímu rybníku se dopravil na vozíku, který v posledních měsících používá kvůli potížím s nohami. Zeman trpí neuropatií. „S nohama už to není nejlepší, ale na člunu můžu veslovat. A při veslování potřebujete ruce a ty mi zatím celkem fungují,“ řekl prezident TV Nova.

Více se dočtete zde >>>

Video se připravuje ...
Pečinka x Petros: Kecy & politika - 2. díl Jak se z inženýra Zemana stal poskok RuskaVIDEO reflex.cz

trm, blesk.czPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.