nahoru

Otevřete obchody, nechte lidi sportovat a chodit do školy. Používejte rozum a jezte vitamíny, vyzývá Landa

-bam- 18. února 2021 • 14:15
Daniel Landa představuje na tiskové konferenci požadavky na vládu a svých 10 bodů proti covidu
• video: 
Facebook.com/Daniel Landa

Daniel Landa dnes na tiskové konferenci na pražském Vyšehradě v symbolický čas 11:55 oznámil požadavky na vládu a představil tzv. Desatero doporučení podle zdravého rozumu našim politikům a občanům pro návrat z covidové krize. Kromě Landy mluvili na tiskové konferenci také epidemiolog Jiří Beran, předseda podnikatelských odborů Radomil Bábek a ekonom Miroslav Ševčík. Záznam celé tiskové konference najdete ve videu v úvodu článku.

Zpěvák Daniel Landa se v poslední době velmi angažuje v rámci pandemie koronaviru. Vystoupil na protivládní demonstraci a sepsal tzv. Blanický manifest, který spolu s petičními podpisy donesl do sněmovny. V petici se píše o "zbrklých, nepromyšlených a neodborných příkazech a zákazech z pera úředníků" a o ztenčování pojmu svoboda na úkor pojmu kontrola. "Je načase, aby volení zástupci začali řešit důležité věci a přestali podléhat globálním hysteriím," stoji v textu, který podepsalo zhruba 17.000 lidí.

Landa se měl také v úterý setkat s premiérem. Babiš mu ale krátce před jejím začátkem schůzku zrušil. Konkrétní kroky jak řešit pandémii tak Landa dnes oznámil na tiskové konferenci veřejnosti.

Landovo Desatero doporučení podle zdravého rozumu našim politikům a občanům pro návrat z covidové krize:

  1. Soustředit zdravotní péči a očkování (dobrovolné) na všechny ohrožené skupiny obyvatelstva stanovené infekcionisty, epidemiology, imunology, případně dalšími lékařskými profesemi.
  2. Dodržovat osobní ochranná preventivní opatření 4R: Ruce – Rozestup – Rouška (ve vybraných rizikových prostorách) – Rozum a užívat vitamín C a D a zinek.
  3. V případě onemocnění co nejdříve zahájit samoléčbu a dodržet její principy (acylpyrin/aspirin, vitamin D a C, zinek, pravidelné větrání společných prostor, dostatek tekutin, erdomed, příp. sinupret či bromhexin).
  4. Okamžitě uvolnit prezenční formu výuky na všech typech škol (naprosto zásadní požadavek pro obnovu návyků dětí a mládeže, pro obnovu imunity, pro obnovu sociálních kontaktů, k zamezení psychických a psychosomatických problémů).
  5. Uvolnit okamžitě veškeré volnočasové aktivity ve venkovních prostorech včetně lyžařských středisek pro všechny skupiny obyvatelstva za striktního dodržování bodu č. 2. (omezeními se velmi silně a rychle snižuje přirozená imunita).
  6. Uvolnit všechny volnočasové sportovní aktivity ve vnitřních prostorech za striktního dodržování bodu č. 2 a stanovit počet osob na metr čtvereční, např. 1 osoba na 10 až 15 m2.
  7. Zvýšit podíl přirozeného pohybu (chůze do schodů, běh a další) ve venkovních prostorách bez roušky pro zvýšení přirozené imunity.
  8. Otevřít všechny maloobchodní prodejny, prodejny v nákupních střediscích a provozovny služeb za striktního dodržování bodu č. 2., např. 1 osoba na 10 m2.
  9. Otevřít všechna ubytovací, lázeňská, restaurační a gastronomická zařízení při dodržování určitého počtu osob u stolu, respektive počet osob na metr čtvereční.
  10. Otevřít všechna divadla a kina a povolit pořádání koncertů, plesů a dalších společenských akcí s tím, že jejich kapacita bude první měsíc snížena za striktního dodržování bodu č. 2.

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.